Delikatność, przytulność i czarodziejskość. A do tego tak pożądana swojskość i ciepło. Takie powinno być każde domowe wnętrze, niezależnie od jego metrażu, przeznaczenia czy tego, kto z domowników będzie w nim zamieszkiwał. Myśląc o wyborze więc równie wspaniałego, co efektownego pomysłu na styl wnętrzarski, z całą pewnością warto postawić na styl prowansalski. Z czym to się je?

Myśląc o klimatycznym urządzeniu kuchni w myśl stylu prowansalskiego, postawmy na dwa obowiązkowe elementy: odpowiednie meble oraz świetny dodatek aranżacyjny – fototapety.

We wnętrzach urządzonych po prowansalski dominuje biel oraz różnorodne jej odcienie – z szarościami włącznie. Dużym atutem tak urządzonego pomieszczenia kuchennego będzie zainwestowanie w postarzane meble. Niech więc w naszym mieszkaniu na stałe zagoszczą wielki stół na toczonych nogach, szafki z charakterystycznymi metalowymi zawiasami czy okuciami. Ekspozycja naturalnych materiałów wykorzystanych przy produkcji mebli czy chociażby podłogi jest równie ważna – i o niej także najzwyczajniej na świecie, zapominać nie można.

Idealnie w stylu prowansalskim wygląda także zestawienie bielonych mebli z tymi w odcieniu naturalnym. Praktycznym rozwiązaniem będzie więc zainwestowanie w jasny, spory stół kuchenny, doskonale wkomponowany w jasną i bezpretensjonalną kolorystykę dominującą w stylu prowansalskim.

W czasach, gdy wybór mebli, dodatków meblowych i mnóstwa akcesoriów dedykowanych właśnie kupującym mającym dość określone potrzeby konsumenckie, zestawienie wymarzonych kolekcji meblowych do kuchni w stylu prowansalskim nie będzie najmniejszym problemem.