Komfortowe miejsce do przechowywania znaleźć się powinno w każdym mieszkaniu czy domu. Nieważne, czy zdecydujemy się na zakup wolnostojącej szafy, szafy w zabudowie czy też stworzymy odrębne miejsce do przechowywania odzieży, czyli standardową garderobę. Ważne, byśmy odpowiednio przemyśleli swój wybór przed zakupem. Bo szafa w zabudowie to przede wszystkim rozwiązanie dedykowane tym, którzy nie dysponują zbyt wielką przestrzenią mieszkalną i chcieliby możliwie jak najpełniej ją wypełnić. Z kolei szafa wolnostojąca, także tych pokaźnych rozmiarów, to opcja stworzona głównie z myślą o tych osobach, które mają do dyspozycji jednak nieograniczoną niemal przestrzeń. Jako mebel, idealnie sprawdzić się może chociażby w dużych domach jedno- lub wielorodzinnych.

Oczywiście pewne pozostaje to, że żadna szafa, nawet ta najbardziej pojemna, nie będzie w stanie zastąpić nam prawdziwej garderoby. Nie będzie i już – to normalne w sytuacji, gdy chcielibyśmy mieć ten komfort przebywania w miejscu, gdzie każda część należącej do nas odzieży, ma swoje własne, ściśle przypisane miejsce.

Jeśli jednak nie mamy możliwości urządzenia odrębnego pomieszczenia na sypialnię, zdecydujmy się na zakup kilku szaf. Ta na okrycia wierzchnie znajdować się będzie najczęściej w korytarzu – dzięki swojej funkcjonalności, pomieści także i obuwie. Ta na rzeczy typowo osobiste znajdzie się w sypialni, chociażby w postaci funkcjonalnej komody. Większa ilość ubrań zmieścić się zaś powinna w pojemniejszej szafie, umieszczonej także w sypialni. Wówczas wszystko co potrzebne, znajdować się będzie w jednym pomieszczeniu.