Jest taka przestrzeń w każdym mieszkaniu czy domu, w której pozbywamy się nie tylko okrycia wierzchniego, ale i obuwia. Żeby można było mówić o komfortowych warunkach do przechowywania, konieczne staje się wyposażenie holu w odpowiednie meble. Szafka na buty pozostaje więc na szczycie listy mebli absolutnie obowiązkowych w przedpokoju. Co warto o niej wiedzieć, by móc wybrać możliwie jak najlepiej?

Wybór konkretnego modelu szafki na buty zależny jest od metrażu przedpokoju oraz konkretnego miejsca, które jesteśmy w stanie przeznaczyć właśnie na ustawienie tego mebla. Do małych przedpokojów najczęściej wybierane są smukłe, wysokie szafki na buty, swoim wyglądem przypominające nieco kolumienki. Ich szerokość nie jest zbyt duża, ale sprawdza się w praktyce, choć wynosi zazwyczaj zaledwie 20 cm.

W nieco większym i szerszym holu lepiej sprawdzi się z kolei szafka na buty dostępna raczej w wersji poziomej. Tu doskonale odnajdzie się mebel w kształcie uniwersalnej skrzyni. Dodatkowo, dobrze wyposażona szafka na buty tego rodzaju sprawdzi się jako miejsce na wygodne siedzisko. Wbrew pozorom będzie ono chętnie wykorzystywane nie tylko przez osoby starsze.

Szafka na buty dostępna na współczesnym rynku może przyjmować bardzo różną postać – warto wiedzieć o tym już na etapie planując jej zakup, ponieważ inaczej prezentować się będzie szafka przeznaczona do składowania obuwia wysokiego, inaczej zaś ta, w której mieścić się będzie miało głównie standardowe obuwie niskie. Wymiary szafki zawsze warto dokładnie sprawdzić przez jej zakupem.